Serwis laptopów

Serwis laptopa HP Pavilion i HP DV 9600

Kilka uwag i przykładów naprawy laptopów firmy HP

notebook HP Pavilion g6

notebook HP Pavilion g6

Laptopy HP chyba najbardziej popularne komputery przenośne na rynku, wyróżniają się pięknym wyglądem od swoich konkurentów. Są nacechowane dobrymi podzespołami w swojej budowie. Obudowa laptopa przeważnie robiona na wysoki połysk co powoduje że każdy nasz dotyk pozostawia wyraźne ślady. Pod względem pracy laptop HP ma bardzo dobre osiągi jednak praca wentylatora może działać nam na nerwy. Wentylator wyje przy obciążeniu grafiki jak i przy swobodnej pracy. Zagłuszenie tego dźwięku innym jest skuteczne ale nie zawsze do wykonania. Podczas pracy z HP odczuwamy że laptopy bardzo się grzeją – jest to kolejna wada tej firmy. Podczas pracy z laptopem na kolanach kiedy jest on zasilany z akumulatora, temperatura obudowy nie stanowi problemu o ile obciążenie laptopa zostaje umiarkowane. Kiedy jednak HP zajmie się poważniejszymi zadaniami ciepło staje się bardzo uciążliwe.

Sląski serwis notebooka poleca naprawy pogwarancyjne laptopów wszystkich producentów: HP Dell Asus Acer Toshiba Apple Sony Samsung. Na wszystkie naprawy udzielamy pisemnej gwarancji.

Najczęstsze usterki, które powodują, że laptopy Hp trafiają do serwisu to odklejanie się układów mostka północnego, mostka południowego od płyty głównej. Z kolei w niektórych seriach ( A6000 i A9000 ) wadą fabryczną notebooka HP jest układ karty graficznej który najczęściej po utracie gwarancji uszkadza się, pozostaje naprawa laptopa na własny koszt w płatnym serwisie HP – pogwarancyjnym. Układ zasilania laptopa HP wydaje się być w porządku – bardzo rzadko zdarzają się naprawy w tym kierunku. Rzadkimi usterkami aczkolwiek występującymi w środowisku HP są również problemy z podświetlaniem matrycy – brak obrazu lub słabo widoczny obraz. Laptop HP jest słabo odporny na upadki i wyginania co powoduje uszkodzenia płyty głównej. Hp posiada baterie która do roku traci swoją żywotność o połowę!!

Naprawa notebooka ASUS

AsusEeePC1225B

Asus A6J A6K A6L to dość popularne notebooki jednak nie wolne od wad, również seria Laptopów Asus A7 A7k A7M i podobne potrafią się zepsuć. Do niedawna Marka Asus to bardzo dobra marka, jednak w pogoni za taniością i konkurencją powstała seria tańszych produktów Asrock – na przykładzie płyt głównych a później jakość samych notebooków asus nieznacznie spadła co spowodowało zalew laptopów ASUS w naszym serwisie. Uszkadzają się przeróżne elementy od matryc począwszy po zasilacze. Ostatnio nawet trafiają do naprawy notebooki ASUS z uszkodzonymi głośnikami, które ciężko zdobyć na śląsku a nawet w całej Polsce.

Oczywiście zawsze można się posiłkować częściami zamiennymi jakie posiadamy w naszym serwisie potrzebne do naprawy laptopów ASUS. Z kolei naprawa laptopów Asus A8 A8Dc A8E A8F nie pamiętam. Myślę że więcej naprawiamy laptopów Asus F2 asus F2F F2Hf F2J F3 F3A i seri F3T. Serwis laptopów Asus to jedna z naszych specjalności. Posiadamy dostęp do większości części potrzebnych w serwisie laptopów. Nasze 14 letnie doświadczenie i posiadane urządzenia pozwalają nam dokonać diagnozy oraz naprawiać płyty główne czy układy gaficzne w notebooku asus. Spora wiedza oraz kontakty z producentami matryc LCD pozwalają nam dopasować matrycę LCD do każdego notebooka firmy Asus.

Naprawa Laptopa: Wymiana Zawiasów w Laptopie

 

Zawiasy do laptopa - komplet

Zawiasy do laptopa – komplet

Jeśli szukasz rozwiązania mobilnego z pomocą przyjdzie Ci nowoczesny Laptop inaczej notebook czy też przenośny komputer, który składa sie z małych elementów. Są one zamieszczone w małej obudowie. Taka miniaturyzacja naprawdę ułatwia używanie komputera nie tylko w domu ale także poza nim. Wymiana Zawiasów: Podchodząc do wymiany zawiasów w laptopie należy przygotować następujące rzeczy: – śrubokręt krzyżowy z bardzo małym gwintem (śrubokręt precyzyjny) – nowe zawiasy do laptopa – miejsce na śrubki z notebooka – biurko lub stół na którym zamierzamy dokonać naprawy naszego laptopa Przystepując do wymiany zawiasów należy otworzyć laptopa i wyciągnąć zaślepki na przedniej obudowie matrycy pod którymi są śrubki.

Potem odkręcamy śrubki po koleji i dajemy je do jakiegoś pojemnika, żeby ich nie pogubić. Następnym krokiem jest zdjecie plastiku na matrycy laptopa. Delikatnie podważamy plastik aby nie uszkodzić matrycy w notebooku. Po zdjęciu przedniej obudowy matrycy zdejmujemy plastik znajdujący sie pod ekranem (ten na którym jest przycisk włączania komputera). Po zdjeciu odkręcamy śrubki z zawiasów. Potem odkręcamy śrubki z zawiasów po obu bokach ( trzymają one matryce ekranu notebooka ). Robimy to delikatnie aby nie uszkodzić ekranu w laptopie . Po odkręceniu należy ostrożnie położyć matrycę(jest ona bardzo wrażliwa na zarysowania).

Przystępując do wymiany na nowe zawiasy robimy to tak samo jak zdejmowaliśmy stare ( oczywiście uważając na matryce w laptopie ). Po założeniu na nowe zawiasy przymocowujemy przedni plastik. Ma on zatrzaski, które pod wpływem lekkiego nacisku wskakują na swoje miejsce w notebooku. Następnie wkręcamy śrubki które mocują nam przednią obudowę matrycy z tylnią w laptopie . Nie zapominamy także o zaślepkach, które „upiększają” wizualnie notebooka . To chyba tyle na temat wymany zawiasów w laptopie . Wymiana zawiasów w laptopie należy do jednych z trudniejszych rzeczy jakie robi sie podczas naprawy laptopa . Szczerze polecam iść do jakiegoś profesjonalnego serwisu komputerowego. Jedynym godnym polecenia przeze mnie jest serwis komputerowy Adee-Soft, który znajduje się w Mikołowie. Najlepiej nie przystępujcie sami do takiej naprawy.