Serwis PC

Naprawa komputera stacjonarnego PC – Rozbudowa komputera.

allinone-200377_adaptiveresize_620x266

Gdzie kupić komputer ? gdzie kupić laptopa ? to pytania na które znajdziesz odpowiedź w naszym sklepie komputerowym w Mikołowie. Nie sztuka kupić laptopa trzeba również mieć pewność, że w razie problemów nasz laptop lub zestaw komputerowy możemy naprawić w szybkim serwisie. Jeśli zapytasz gdzie jest serwis komputerów w mieści Mikołów ? Lub gdzie jest serwis laptopów w Mikołowie ? Odpowiem, że zapewniamy wszystkim klientom serwis komputerów oraz notebooków niezależnie od tego czy kupili laptopa w Mikołowie Tychach Katowicach Gliwicach czy innym mieście na Śląsku. Naprawa komputera w Mikołowie średnio trwa tylko 3 dniach –„szybki serwis komputerowy w Mikołowie”. Jeśli jesteś z Tychów Katowic Zabrza Gliwic Knurowa lub z Mikołowa a twój laptop wymaga serwisu nie ma problemu. Owszem są to naprawy trudniejsze i wymagają specjalistycznego sprzętu serwisowego i zajmują więcej czasu ale chyba warto.

SolracComputers[2]

Współpracujemy z profesjonalnymi serwisami laptopów w Katowicach, serwisami laptopów w Tychach, sewisami laptopów w Gliwicach, serwisami laptopów w Bielsko-Białej, Łaziskach, Mikołowie, Knurowie i na całym śląsku ma to swoje dobre strony w „tragicznych przypadkach” gdy Autoryzowany Serwis jest dla państwa za drogi a trzeba koniecznie szybko i tanio naprawić laptopa. Każdy komputer w naszym sklepie jest łatwy w rozbudowie a konfigurację można zmieniać dobierając odpowiednio procesor płytę główną kartę grafiki Pamięć ram dysk twardy dvd-rom czy obudowę.

pc support assen (2)

Zestaw Komputerowy Adee-Soft Computing to to markowany przez nas sprzęt, który cechuje wysoka niezawodność, wydajne komponenty komputerowe takie jak karty grafiki gainward dyski twarde procesory intel procasory AMD czy płyty główne Gigabyte płyty główne msi płyty główne asus. Każdy zakupiony u nas komputer posiada 12-24 miesięcy gwarancji. Monitor LCD najczęściej 36 miesięcy. Laptopy HP, laptopy asus, laptopy Toshiba notebooki IBM LENOVO, notebooki Benq notebooki LG oraz Samsung czy Acer 24-36 miesięcy. Naprawa komputerowa w Mikołowie lub serwis laptopów w Katowicach dotyczy komputerów Monitorów LCD i notebooków również po gwarancji. Dzięki praktyce w serwisie sprzętu komputerowego nie tylko z Mikołowa ale również z okolic np Łazisk Tychów Katowic

serwis monitora LCD

LED_large

Monitor LCD Samsung 913BW Pokazał się w pewnym momencie biały ekran . Co robić? Sprawdź czy jest podświetlanie, odłączyć przewód LVDS od matrycy LCD , podaje sygnał z komputera, matryca powinna się świecić non stop oczywiście na biało bo odłączony LVDS. Jeśli jest brak podświetlania należy sprawdzić gałąź 12V. Podczas naprawy najlepiej wcześniej wymienić elektrolity po wtórnej stronie zasilacza i w inwerterze. Możliwe są 2 usterki – uszkodzone podświetlanie lub brak zasilania matrycy LCD. W ten sposób wyeliminujemy jedną łatwiejszą do zdiagnozowania. Jeśli po odpięciu w.w. przewodu ekran zapalił się na biało, należy wnioskować, że matryca wygląda na sprawną.

To że ekran LCD świeci bez podłączonego kabla LVDS świadczy że w porządku jest podświetlanie matrycy ( inwerter i jego zasilanie a nie sama matryca. Można podejrzewać że uszkodzony może być procesor w elektronice monitora. Jeśli podczas naprawy monitora nie masz schematu do tego samsunga ale jeżeli jest w nim procesor na płytce sygnałowej ,,NOVATEK” to być może monitor ,,zachorował” na bardzo typową dla samsungów usterkę, która objawia się wyświetlaniem komunikatu „not optimum mode” lub brakiem obrazu. Podobna usterka wytępowała podczas naprawy teńszej wersji monitora samsunga tj samtrona w tym przypadku niestety moduł był do wymiany. Często pomaga wlutowanie pomiędzy 5 a 6 nóżkę tego „NOVATEK” rezystora ok.50 ohm.

Jeśli mówimy o matrycach znajdująca się tam płytka stanowi całość matrycy LCD i jest nie wymienialna. Uszkodzenie połączenia taśmowego oznacza uszkodzenie matrycy. Należy bardzo uważać aby tych taśm nie odkleić. Taką logikę można wymieniać jedynie w matrycach wielkoformatowych stosowanych w telewizorach LCD. Sam moduł elektroniki sprzedaje czasami ktoś na aukcji dostępnej w internecie w dziale serwis monitorów LCD lub części do monitorów w cenie ok 127zł+ koszt przesyłki.

Bieżące naprawy i modernizacje komputerów nasze produkcji oraz zakupionych w marketach. Gwarancyjny i pogwarancyjny serwis komputerowy w Mikołowie w pobliżu Łaziska Tychów Katowic Orzesza i Wyr i Gostyni.